Pospíšil se o místo děkana práv v Plzni utká s advokátem Hrádelou

Jiří Pospíšil není jediným kandidátem na místo děkana Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Ve volbě se začátkem listopadu utká s pražským advokátem Karolem Hrádelou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pospíšil | Foto: Alžběta Švarcová

Navržení jiného kandidáta než Pospíšila je překvapením. Advokát Hrádela serveru lidovky.cz řekl, že ho kontaktovali sami studenti.

Pospíšil, který teď funkci dočasně zastává, nemá podle dřívějších informací jistou podporu celého akademického senátu fakulty.

Někteří z 12 učitelů v senátu podporují bývalého proděkana Milana Kindla, který rezignoval kvůli plagiátorské aféře i dalším problémům fakulty. Pospíšil je ale podle svých slov připraven akceptovat jakoukoli volbu.

"Já zde budu s jasným reformním programem, s vizí, jak této škole pomoci a zachránit ji. Bude-li zvolen někdo jiný, tak samozřejmě má na to akademická obec právo, budu to respektovat. Ovšem avizuji, že kdokoliv bude stát v čele školy, má-li školu zachránit, aby nepřišla o svoji akreditaci, musí kroky, které komise doporučila, realizovat," uvedl Pospíšil.

Hrádela zastupoval fotbalového rozhodčího Zejdu

Pokud osmnáctičlenný senát v listopadu děkana nezvolí, čeká školu s velkou pravděpodobností nucená správa, není vyloučeno ani její zrušení. Navržení i jiného kandidáta tak celou situaci ještě více komplikuje.

Hrádela jako advokát zastupoval například prvoligového rozhodčího Václava Zejdu v případu korupce a zmanipulování zápasů ve fotbalové lize. Právě v souvislosti s touto kauzou se Hrádela pracovně střetl s Jiřím Pospíšilem.

Tehdejší ministr spravedlnosti podal stížnost pro porušení zákona k Nejvyššímu soudu kvůli tomu, že liberecký soud sudího Zejdu a další dva spoluobžalované pravomocně zprostil obvinění.

Martin Hromádka, Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme