V letošní sbírce na veterány lidé přispěli nejvíce za celou dobu. Vybralo se o 440 tisíc korun více než vloni

Sbírku pořádá čtvrtým rokem nezisková organizace Post Bellum. Oproti loňskému roku lidé přispěli o 440 tisíc korun více. Většina si koupila od dobrovolníků na veřejnosti květ vlčího máku, někteří ale také poslali peníze po internetu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Symbolem Dne válečných veteránů je květ vlčího máku, který nosí lidé k uctění památky válečných veteránů | Zdroj: Paměť národa / Post Bellum

Sbírku pořádala nezisková organizace Post Bellum v první polovině listopadu. Červené vlčí máky při té příležitosti prodávaly stovky dobrovolníků po celé republice. V tomto roce přitom vybrali historicky největší částku.

Část peněz by letos organizace poprvé chtěla věnovat na zdravotní a sociální pomoc válečným veteránům. „Hledáme důvěryhodné organizace nebo spolky, se kterými bychom se mohli domluvit na tomto druhu pomoci,“ řekla Radiožurnálu mluvčí organizace Post Bellum Jana Holcová. 

Zbytek peněz organizace využije stejně jako v minulých letech na dokumentaristickou práci, tedy zaznamenávání příběhů veteránů a uchovávání svědectví pamětníků pro Paměť národa.

V České republice žijí v současnosti necelé čtyři stovky veteránů z druhé světové války a další tři desítky veteránů z protikomunistického odboje.

Veronika Šírová, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme