Post kancléře chceme maximálně možným způsobem využít pro práci nás jako SPOZ, říká Mynář

Novým kancléřem prezidenta Miloše Zemana bude Vratislav Mynář. Brzké jmenování dosavadního předsedy Strany práv občanů Zemanovci prezident potvrdil v neděli v rozhovoru pro televizi Prima. Dalšími nejbližšími spolupracovníky Miloše Zemana budou Hana Burianová jako mluvčí a také Hynek Kmoníček ve funkci vedoucího zahraničního odboru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vratislav Mynář, předseda SPOZ | Foto: Strana práv občanů Zemanovci

Už jste o svém jmenování mluvil s panem prezidentem? Máte už představu o tom, co od vás bude chtít?

Přiznám se, že zatím ne. My jsme se s panem prezidentem v páteční slavnostní den inaugurace domluvili, že se potkáme během dnešního dne, bez ohledu na to, že bych věděl včerejší vyjádření v televizi Prima. Dneska dopoledne to máme v plánu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview Radiožurnálu byl předseda Strany práv občanů - Zemanovci Vratislav Mynář.

Budete se chtít nějak lišit od svých předchůdců?

Já se nejdřív musím seznámit s chodem kanceláře tak, jak to fungovalo doposud. S mojí všeobecnou povědomostí vím, že pan kancléř Weigl je velmi pečlivý a skvělý odborník ve své práci, takže nepředpokládám, že bych zanášel nějaké překotné novinky. Nicméně každý máme svůj styl a hlavně jde o to, abych vytvořil takový systém a takový styl kanceláře, který bude odpovídat a splňovat veškeré požadavky nového pana prezidenta, protože každý člověk je přece jenom trochu odlišný a má jiná specifika.

A případné personální změny v prezidentské kanceláři chcete nechat ve své kompetenci, nebo je také chcete nejprve probrat s novým prezidentem?

Je to naprosto předčasné. Jak říkám, nejdřív se musím seznámit s chodem kanceláře. Je naprosto logické, že v případě, že budu mít potřebu provést některou z personálních změn, tak jako se svým nejvyšším šéfem je naprosto logické tuto záležitost diskutovat.

Na Pražském hradě začne úřadovat nový prezident Miloš Zeman

Číst článek

Stále jste ještě předsedou Strany práv občanů Zemanovci. Jak to chcete skloubit s novým angažmá na Hradě?

Přiznám se, že nevím. Nejsem z těch, kteří umí sedět jedním zadkem na dvou židlích. Takže pakliže to bude neslučitelné, což se obávám, že bude neslučitelné, tak s velkou pravděpodobností za 14 dnů na našem volebním sjezdu nebudu usilovat o post předsedy SPOZ. Nicméně teď mě čeká, a to musím v první řadě po rozhovoru s panem prezidentem, svolat politickou radu naší strany, poradit se s kolegy a vyhodnotit tady tento krok, který nás teď čeká, tak, abychom dokázali využít maximálně možným způsobem post kancléře pro práci nás jako SPOZ.

Nový kancléř Mynář by chtěl post využít pro práci strany SPOZ. Podle politiků a politologů je to nestandardní a nešťastné

Číst článek

Žádný z vašich předchůdců nebyl v době působení na Hradě straníkem. Budete jako kancléř dál členem politické strany?

Já myslím, že ano, protože jsem od začátku vzniku SPOZ. Mám z toho radost, vůbec se za to nestydím a doufám, že jsem i svým určitým způsobem pomohl vtisknout straně svůj obraz. Bylo by naprosto nelogické, abych teď řekl, že z důvodu, podle mě slučitelné funkce kancléře s postem jakékoli politické strany, vystupovat ze SPOZ, nepředpokládám to.

Jan Herget, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme