Pošta na exzaměstnancích vysoudila miliony, před lety usnadnili loupež

Dva bývalí pokladníci České pošty musejí svému někdejšímu zaměstnavateli zaplatit dohromady přes čtyři miliony korun. Soud jim pravomocně přiznal vinu na škodě při 16 let staré loupeži. Pokladníci Helena Baudyšová a Karel Molodčenko nechali otevřené okno, a usnadnili tak podle rozsudku loupež 28 a půl milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Baudyšová a Karel Molodčenko, bývalí poštovní pokladníci, jimž soud uložil náhradu škody

Helena Baudyšová a Karel Molodčenko, bývalí poštovní pokladníci, jimž soud uložil náhradu škody | Zdroj: ČTK

Dva bývalí pokladníci musejí zaplatit každý přes dva miliony korun i s úroky. Pošta uspěla s argumentem, že Helena Baudyšová a Karel Molodčenko porušili bezpečnostní předpisy. Pokladníci přepočítávali peníze při otevřeném okně.

„Žalovaní si počínali lehkomyslně a závažným způsobem porušili své povinnosti, když otevřeli okno a otevřeli mříž. K incidentu došlo 31. října, což byl poslední den měsíce a pátek, čili poslední pracovní den. Čili i laikům muselo být zřejmé, pokud šli kolem pošty, že je otevřené okno, že se tam přepočítávají peníze,“ řekl předseda odvolacího senátu René Fischer.

Baudyšová řekla, že jako důchodkyně s dvanáctitisícovým příjmem nemá, z čeho by škodu nahradila.

„Bude ze mě bezdomovec. A nejsem na tom zrovna zdravotně dobře. Manžel se léčí na psychiatrii a je těžce nemocný, nejí mi a stále leží a je úplně apatický. A dceru také zničili,“ postěžovala si Baudyšová.

Advokát Václav Veselý s vinou Baudyšové a Molodčenka nesouhlasí, a bude proto podávat ještě dovolání k Nejvyššímu soudu.

„Soudy některé důkazy prostě hodnotily špatně, to je prokazatelné. Navíc tam vypovídali svědci, kteří byli odsouzeni pro křivou výpověď a využívalo se jako důkazů jejich výpovědi. A podjatí svědci, je toho víc,“ poznamenal Veselý.

Dejvickou poštu přepadli tři ozbrojení a maskovaní lupiči v říjnu roku 1997. Do pokladní místnosti vnikli otevřeným oknem a odnesli si odtamtud 28 a půl milionu korun. Asi za dva měsíce policie zatkla tři podezřelé, jejich vinu se však nikdy nepodařilo prokázat.

Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme