Poštu v Praze 5 museli evakuovat. Jedna z pracovnic se přiotrávila černou tekutinou z balíčku

Dvaatřicetiletá pošťačka z Prahy ve čtvrtek skončila v nemocnici poté, co se přiotrávila neznámou černou tekutinou, kterou obsahovala jedna ze zásilek. Podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové byl balík poškozen při manipulaci se zásilkami. Šlo o přírodní rozpouštědlo, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Poštu v ulici U Trezorky museli záchranné složky evakuovat. Případem se zabývají kriminalisté, doplnila Zoulová.

Praha (Aktualizováno: 18:54 23. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pošťačka skončila na urgentním příjmu jedné z pražských nemocnic. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

„Pracovníci České pošty nám případ oznámili po 15.00. Kriminalisté v současné době zjišťují složení neznámé látky a hledají odesilatele. Další informace zatím nebudeme sdělovat,“ řekla Zoulová. 

Z poškozeného balíku vytekla černá tekutina. Na místo vyrazili záchranáři, policisté a hasiči. Ti pobočku pošty vyvětrali a balík vrátili zaměstnancům. „V současné době řešíme, co to bylo za látku. A samozřejmě naše zaměstnankyně je v péči lékařů, tak aby se jí nic nestalo,“ řekl Radiožurnálu mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

„Naši chemici prověřili, že bezprostřední nebezpečí nehrozí. Nicméně látku zkoumali dál a nakonec zjistili, že to bylo nějaké přírodní rozpouštědlo, něco na bázi, která není extrémně nebezpečná. Hlídka prostor odvětrala, chemici zajistili látku a odvezli ji pryč. Objekt jsme předali zaměstnancům,“ doplnil pro Radiožurnál mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Ve vyšší koncentraci ale podle něj může způsobit zdravotní potíže.

Žena skončila na urgentním příjmu jedné z pražských nemocnic. „Šlo o intoxikaci neznámou látkou,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

nev, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme