Pošta zdraží posílání balíků až o desetikorunu

Poslat balík se od Nového roku prodraží. Česká pošta si za tuto službu bude účtovat až o desetikorunu víc. Cena obyčejného balíku do dvou kilogramů se zvýší z nynějších 38 na 43 korun, cena balíku do 15-ti kilo vzroste z 81 na 91 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Česká pošta

Firma tak podle mluvčího Ivo Mravinace reaguje na zvyšující se cenu práce: "Už v letošním roce doznaly platy našich zaměstnanců výrazné změny. Pro příští rok o tom ještě rozhodnuto není. Nicméně v každém případě se musíme chovat jako každá komerční firma, která se musí vypořádat s inflačními tlaky, s růsty energií. To je běžné pro každou firmu, která na poštovním trhu operuje."

Vedle změny některých cen Česká pošta od ledna povoluje maximální váhu doručovaných zásilek z 15 na 20 kilogramů V mezinárodních poštovních službách se tarify nemění. Ani ceny doručování dopisů se podle mluvčího Mravinace nezvýší.

Před nedávnem vyvolala Česká pošta pozornost svým plánem na zrušení 178 malých poboček, které chce nahradit motorizovaným doručováním. V současné době pošta provozuje na 3400 poboček.

Jak posíláte vánoční přání? Hlasujte v naší anketě!

Jana Zemanová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme