Postoj VV k církevním restitucím nevyjasnilo ani večerní jednání

Věci veřejné stále nerozhodly o postoji k církevním restitucím. Ani po pěti hodinách večerního jednání se výkonná rada strany na ničem nedohodla. Jasněji by mohlo být ve středu ráno, kdy se vedení VV sejde s poslanci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věci veřejné, Radek John a Karolína Peake | Foto: Filip Jandourek

V průběhu večera byla trojice vyjednavačů Věcí veřejných ve složení Karolína Peake, Vít Bárta a Radek John u pražského arcibiskupa
Dominika Duky. Podle místopředsedy VV Tomáše Jarolíma šlo o orientační jednání.

Arcibiskup schůzku označil za informativní: „Chtěli slyšet naše stanovisko, jakým způsobem se vyvíjela tato jednání. Hovořili jsme tedy o té problematice krize a řešení, kdy se ukazuje, že nikdo z nás není schopen odhadnout, kdy krize skončí,“ řekl Duka Radiožurnálu.

Pozdě večer se prý jednotliví členové výkonné rady Věcí veřejných rozjeli pro další podklady a následně bude jednání VV ještě pokračovat. Na jakém místě, to předseda strany Radek John odmítl sdělit. Z centrály Věcí veřejných, kde večerní jednání výkonné rady probíhalo, už všichni odjeli.

Středeční zasedání poslaneckého klubu VV k této věci bylo posunuto už na osmou hodinu ranní, tedy ještě před schůzí vlády. S čím ale na jednání kabinetu ministři VV nakonec půjdou, stále není jasné.

Koaliční partneři VV trvají na původní dohodě o církevních restitucích

Číst článek

Výkonná rada strany údajně dále hledá možnosti, jak kvůli církevnímu majetku nezatížit státní rozpočet. ODS a TOP 09 ale trvají na tom, aby Věci veřejné podpořily uzavřenou dohodu s církvemi bez dalších podmínek. Jinak prý skončí vládní koalice.

Lucie Husárová 1, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme