Poštovní loupež ve Varech znovu projedná soud

Případem karlovarského policisty Jana Budíka, který byl obžalován z poštovní loupeže, se opět bude zabývat karlovarský okresní soud. Rozhodl o tom plzeňský odvolací soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary | Foto: Karlovy Vary

Karlovarský soud policistu Jana Budíka v červenci pro nedostatek důkazů osvobodil. Současně však upozornil, že policie při vyšetřování případu napáchala řadu chyb. Státní zástupce se pak proti osvobozujícímu rozsudku odvolal.

Podle obžaloby měl Jan Budík před rokem přepadnout poštu na karlovarském sídlišti a ukrást 13 600 korun. O tři dny později pak přišel na stejné místo zaplatit složenku a pracovnice pošty v něm poznaly údajného pachatele. Policisté pak Jana Budíka poštovním úřednicím ukázali, aniž by provedli řádnou identifikaci, při níž svědkové musí pachatele poznat mezi jinými osobami.

V souvislosti s tímto případem čelí obvinění z maření vyšetřování pětice vysokých karlovarských policejních důstojníků, včetně Budíkova otce Vladimíra Budíka, který byl v té době náměstkem karlovarského policejního ředitele. Všech pět důstojníků je nyní postaveno mimo službu. Plzeňské státní zastupitelství chce v nejbližší době podat návrh na jejich obžalobu.

Marika Táborská, Jiří Brechličuk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme