Poštovní vůz terčem loupežného přepadení

Dva neznámí lupiči přepadli na ránem u Šternberka na Olomoucku nákladní automobil České pošty. Transport převážel větší množství peněz. Uloupené peníze ale nebudou lupičům k ničemu. Při neodborné manipulaci totiž bezpečnostní schrány automaticky znehodnotí obsah.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze a vrtulník | Foto: Jan Rosenauer

Řidič vozu České pošty převážel peníze z Olomouce do dalšího města. Dva neznámí pachatelé, údajně převlečení za policisty, vůz nasměrovali ve Šternberku u trati Ecce Homo tak, aby zajel na odstavnou plochu a zastavil.

Tam ho donutili vystoupit z vozidla a odcizili převáženou hotovost. Policisté nyní na místě zajišťují stopy a výslýchají přepadeného muže a svědky.

Podle mluvčího České pošty Ladislava Vančury ale nebudou pachatelům uloupené bankovky k ničemu: "Převážná většina byla těch peněz byly přepravována v bezpečnostních boxech, takže jakákoli neoprávněná manipulace jejich obsah zničí. S těmi penězi nikdo nebude moci nijak naložit, maximálně si s nimi zatopit."

Milan Kopp, Petr Doležel, Adam Fritscher Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme