Postrach žen z Jižního Města dostal 11 a půl roku vězení

Za sérii předloňských brutálních napadení žen na pražském Jižním Městě půjde Miroslav Tóth z Kolínska na 11 a půl roku do vězení. V odvolacím řízení o tom dnes rozhodl pražský městský soud, který tak potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 4 z loňského října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Po roce a půl skončila definitivně kauza násilníka z pražského jižního města Miroslava Tótha. Za 9 brutálních napadení žen a dívek půjde na 11 a půl roku za mříže. Navíc se musí podrobit ústavní sexuologické léčbě. Přepadení mělo prakticky vždy stejný průběh. Muž příjemného vystupování dal ženě přednost do výtahu. Tam se ale jeho chování změnilo. Oběť začal bít, vyhrožovat a nakonec ji donutil k sexu. "Nejsem v žádném případě vinen," říkal Miroslav Tóth, když opouštěl jednací síň. Jeho advokát Jiří Hercek se k rozhodnutí soudu odmítl vyjádřit: "Nebudu ho komentovat." Žalobce Jiří Brtník trest uvítal. "Rozhodnutí ve vině i trestu lze akceptovat." Soud nicméně neuznal stížnost, že Tóth stojí i za desátým napadením na pražském sídlišti. Případ tak musí znovu otevřít policie. Rozsudek nad Miroslavem Tóthem je definitivní a nelze se proti němu odvolat.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme