Poštu od ledna povede Marcela Hrdá

Českou poštu od ledna povede Marcela Hrdá. Do funkce ředitelky pošty ji jmenoval ministr vnitra Martin Pecina. Současný šéf Petr Sedláček rezignoval pro nedostatečnou politickou shodu nad dalším směřováním firmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcela Hrdá | Zdroj: AFP

Hrdá přichází do čela největšího zaměstnavatele v zemi z Letiště Praha, kde si ji jako statutární zástupkyní a viceprezidentku pro marketing přivedl tehdejší prezident společnosti Jaroslav Tvrdík.

Ministr Pecina přitom ještě před deseti dny ve vysílání Radiožurnálu popíral, že by Hrdá měla do čela pošty přijít.

Pecina nominaci Hrdé popíral

"Paní Hrdá je kandidátkou, která byla vybírána na jinou vrcholovou pozici v poště. A že by byly nějaké tlaky ze strany ČSSD na odvolání Sedláčka, to není ani hodno komentáře," řekl Pecina.

Na údajné tlaky ze strany ČSSD na výměnu generálního ředitele pošty upozornila ČTK. Petr Sedláček svou rezignaci ke konci roku zdůvodnil nedostatečnou politickou shodou nad dalším směřováním firmy.

Hlavním úkolem nové řediteky pošty bude připravit státní podnik na liberalizaci trhu. Podle ministra Peciny bude rok 2010 pro rozvoj podniku klíčový a společnost tak potřebuje stabilní management. Hrdá už ohlásila, že 'žádnou revoluci' nechystá.

Igor Maňour, Jana Zemanová, Květa Moravcová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme