Posudek na nákup letounů nebyl potřeba, hájí Parkanovou i legislativní rada vlády

Exministryně obrany Vlasta Parkanová z TOP 09 k nákupu letounů CASA znalecký posudek nepotřebovala, tvrdí legislativní rada vlády. Jedná se už o druhé stanovisko, které postup Parkanové v kauze údajně předražených vojenských letounů hájí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlasta Parkanová | Zdroj: ČTK

První materiál zhotovil Ústav státu a práva. Zatím poslední dokument nechala vypracovat vicepremiérka a šéfka legislativní rady Karolína Peake z LIDEM. Zpracoval ho její náměstek Petr Mlsna.

„Není to přímo stanovisko celého pléna legislativní rady vlády, nicméně považuji pana doktora Mlsnu za mimořádně kompetentního člověka. Pochopitelně, že toto stanovisko je vypracováno ve spolupráci s legislativním odborem úřadu vlády, považuji jej tedy za více než relevantní. Vzhledem k tomu, že skutečně mám určité pochybnosti o této kauze, i proto jsem si tento posudek zadala – nejenom jako místopředsedkyně vlády, ale také jako poslankyně, která se bude muset rozhodnout, jak v této kauze hlasovat,“ vysvětlila vicepremiérka.

Peake s rozhodnutím počká na stanovisko mandátového a imunitního výboru. Ten má zítra rozhodnout, zda sněmovně doporučí vydat Parkanovou k trestnímu stíhání.

Klasnová požádá poslance Věcí veřejných, aby hlasovali pro vydání Parkanové

Číst článek

Rozhodnutí legislativní rady vítá místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něj potvrzuje dlouholetou praxi ministerstev při nákupu vojenské techniky.

„Tedy jsem ministry na vládě na základě i onoho stanoviska legislativní rady vlády informoval, že výkladová praxe ministerstva financí jako ústředního orgánu státní správy oprávněného vydávat odborná stanoviska pro účely praxe zůstává nezměněna, nicméně že musí počítat s tím, že orgány činné v trestním řízení jsou nezávislé a že je za to mohou kriminalizovat,“ uvedl.

Martina Spěváčková, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme