Posudek Temelína pro Rakousko přijde na několik miliónů

Posouzení bezpečnostních a ekologických standardů Jaderné elektrárny Temelín, na kterém se v úterý dohodli šéfové české a rakouské vlády Miloš Zeman a Wolfgang Schüssel, bude stát několik miliónů korun. Uvedl to poradce ministra průmyslu a obchodu pro posuzování vlivů na životní prostředí Jiří Hanzlíček. Dohoda z úterního jednání ale podle něj neuvádí, kdo tyto náklady uhradí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Marie Dufkové, tiskové mluvčí a.s. ČEZ, která je provozovatelem elektrárny, bude muset zajistit potřebnou dokumentaci k ekologickému posudku a uhradit náklady na její pořízení právě elektrárenská společnost. Jak řekl Hanzlíček, část protokolu z jednání premiérů, která se týká posouzení vlivu na životní prostředí, je nejasná. O složení expertní skupiny, ani bližších časových termínech protokol z jednání nehovoří. Konečný termín pro posouzení je přelom května a června příštího roku.

Podle protokolu z jednání by měla skupina expertů navázat na nynější šetření, které v Temelíně provádí brněnská organizace Investprojekt. Na podnět ministerstva životního prostředí hodnotí vliv 78 projektových změn, které se udály v elektrárně od roku 1992, na životní prostředí. Tehdy nabyl zákon o posuzování ekologických vlivů účinnosti. Podle Hanzlíčka takové šetření trvá asi rok.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme