Potyčka kvůli hidžábu. Žena v Šáreckém údolí napadla muslimku, případ vyšetřuje policie

Ve středu v poledne vyjížděli pražští policisté k incidentu v Divoké Šárce. Na místě měl vzniknout konflikt mezi několika osobami kvůli fotografování. Jedna z aktérek měla pořizovat snímky žen v šátcích, které se procházely s dětmi, a následně zaútočit na jednu z nich. Všechny ženy podle policie mluvily česky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muslimské ženy s hidžáby. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Události přihlížely i děti. „Jedno z nich dokonce začalo plakat, ostatní děti byly v šoku. Posadily jsme děti do trávy o kus dál a počkaly, až přijede policie. Paní chtěla utéct, a tak jsme ji musely zadržet. Policie přijela za asi 15 minut,“ cituje projekt Proti projevům nenávisti jednu ze zúčastněných žen, jejíž jméno server iROZHLAS.cz zná a která informaci potvrdila.

Spor o burkiny v Čestlicích. Hygiena případ řešit nebude. Není to v naší kompetenci, říká ředitelka

Číst článek

Jak k situaci došlo? Dvojice žen popsala, že uspořádala ve středu výlet pro 13 dětí do Divoké Šárky v Praze. Ještě na cestě před koupalištěm je začala fotit kolemjdoucí paní, pravděpodobně kvůli šátkům na hlavě, tzv. hidžábu.

„Nějaká žena si nás začala fotit. Poté, co byla česky a slušně požádána, ať toho nechá, že si nepřejeme, aby nás fotila, natož děti, začala nám sprostě nadávat. Že jsme bubáci a ať táhneme do p**ele a a ať se neopovažujeme jít na koupaliště. Poté moji kamarádce dala pěstí a kopla do ní," popsala účastnice konfliktu situaci skupině Proti projevům nenávisti.

Islámský oděv pro ženy: Hidžáb, Dupata, Abája, Čador, Nikáb, Burka a Burkiny | Foto: Michal Jindra

Server Blesk.cz původně za místo celého incidentu označil koupaliště v Šáreckém údolí. Na dotaz serveru iROZHLAS.cz ale tuto informaci vyvrátil provozovatel koupaliště i mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

„Mohu potvrdit, že jsme ve středu kolem poledního vyjížděli do Divoké Šárky k incidentu několika osob. Na policejní služebně následně skončili celkem tři česky hovořící osoby, kdy dvě z nich byly aktérky celé události, třetí je svědek v daném případu. Událost prošetřujeme z přestupku proti občanskému soužití,“ řekl serveru iROZHLAS.cz Hulan.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme