Strkanici poslance Volného ve sněmovně bude řešit Praha 1. Policie případ předala k projednání přestupku

Lednovou potyčku nezařazeného poslance Lubomíra Volného ve sněmovně předala policie k přestupkovému řízení. Uvedl to šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek. Incident, který se stal na plénu dolní komory, prověřovali policisté pro podezření z trestného činu výtržnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněmovní mandátový a imunitní výbor Volnému minulý týden za incident uložil pokutu ve výši měsíčního poslaneckého platu | Zdroj: Reprofoto z ČT24

„Policejní orgán věc opatřením ze dne 18. 2. 2021 odevzdal Úřadu městské části Praha 1 k projednání přestupku. Dozorová státní zástupkyně postup policejního orgánu dne 19. 2. 2021 na podkladě spisového materiálu přezkoumala a tento postup akceptovala,“ sdělil Lelek.

Volný dostal za potyčku ve sněmovně trest ve výši jednoho poslaneckého platu. Proti pokutě se odvolá

Číst článek

Konflikt se stal v lednu při schůzi k prodloužení nouzového stavu. Předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) po varováních vypnul Volnému mikrofon se zdůvodněním, že nemluví k tématu.

Volný, který neměl roušku, označil ČSSD za zkorumpovanou politickou partaj a její členy za zbabělce a pokrytce. Pak přišel mluvit na místo předsedajícího, jak předtím avizoval. Hanzel se mu v tom snažil zabránit a na pomoc mu přišlo několik poslanců.

Po strkanici Volný místo v doprovodu policejní ochranné služby opustil.

Sněmovní mandátový a imunitní výbor Lubomíru Volnému minulý týden za incident uložil pokutu ve výši měsíčního poslaneckého platu, tedy zhruba 90 800 korun. Jde o nejvyšší možný postih. Volný avizoval, že se proti pokutě odvolá k celé sněmovně. Tvrdí, že výbor mu neumožnil řádný proces, v němž by se mohl obhájit.

Volný a další nezařazený poslanec Marian Bojko odmítají ve sněmovně nosit roušky kvůli tomu, že jsou „symbolem nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu“.

Ve sněmovních budovách je přitom nošení roušek nebo obdobné ochrany dýchacích cest kvůli epidemii covidu-19 povinné. Členové vedení dolní komory a předsedové všech poslaneckých klubů označili chování Volného a Bojka za nepřípustné a bezohledné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme