Kauza Nagyová: exšéf Úřadu vlády Poul se nevzdává, chce zpátky čtvrt milionu z vládního trezoru

Bývalý šéf Úřadu vlády Lubomír Poul z kauzy Nagyová se bude dál soudit o čtvrt milionu korun, které policie nalezla ve vládním trezoru při razii v roce 2013. Odvolal se proti nedávnému rozhodnutí soudu, který jeho žalobu o vydání peněz zamítl. Poul byl během razie zadržen, nakonec ho ale policie z ničeho neobvinila.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Poul na snímku z roku 2016 | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Kriminalisté při razii v roce 2013 zadrželi nejen Poula, ale i tehdejší ředitelku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nagyovou, později Nečasovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lubomír Poul se bude dál soudit o čtvrt milionu korun

Spolu s nimi skončilo na policejní služebně ještě několik dalších lidí a zabaveny byly dohromady desítky milionů korun.

Úspory ze zahraničních cest

Peníze nalezené v trezoru na Úřadu vlády ale nakonec detektivové vrátili, protože se jim nepodařilo prokázat, že by souvisely se zločinem. 

Poulův advokát Vladimír Řičica uvedl, že jde o úspory ze zahraničních cest, které měl jeho klient uložené ve vládním trezoru, aby mu je někdo neukradl.

Podle soudkyně Ivety Nedozrálové ale Poul dostatečně nevysvětlil, proč měl finanční prostředky ve své kanceláři. Rovněž mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka tvrdí, že Poul neprokázal, že peníze jsou skutečně jeho. 

Odvolání

Bývalý šéf Úřadu vlády se proti verdiktu před pár dny odvolal.

Nečasová zneužila Vojenské zpravodajství, rozhodl soud. Za sledování manželky premiéra dostala podmínku

Číst článek

„Zamítnutou žalobu považujeme za zcela nedůvodnou s tím, že mám za to, že bylo provedeno dostatek relevantních důkazů, které svědčí jednoznačně o vlastnictví mého klienta těchto finančních prostředků,“ řekl Radiožurnálu jeho advokát Řičica.

„Chtěl bych zdůraznit, že k trezorům, které byly v kanceláři mého klienta, neměl nikdo jiný přístup a nikdo jiný z úřadu vlády klíči k těmto trezorům nedisponoval.“

Ve vládním trezoru bylo ještě 3,5 milionu korun, o tyto peníze se přihlásili Poulovi rodiče. Soud bude o jejich nároku rozhodovat v příštích měsících.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme