Povinné maturity z matematiky budou i na středních odborných školách

Povinné maturity z matematiky budou od roku 2021/2022 i na středních odborných školách. Ministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD na vládě prosadila seznam většiny oborů. Zkoušky z matematiky nebudou pouze na uměleckých, zdravotnických a sociálních oborech. Valachová novinářům řekla, že naopak povinná maturita z matematiky bude na zemědělských oborech. Proti tomu byli lidovečtí ministři. Vláda už na konci roku schválila tuto zkoušku od jara 2021 na gymnáziích a lyceích.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Valachová

Kateřina Valachová | Foto: Filip Jandourek

S odlišným začátkem povinné maturity z matematiky nesouhlasí Asociace ředitelů gymnázií. Kritizuje, že studenti gymnázií budou povinnou matematiku u maturit dřív než žáci středních odborných škol. Zvažují proto podání ústavní stížnosti.

Vláda měla původně o maturitách jednat už minulý týden, ovšem šéfka resortu školství chtěla rozhodnutí odložit kvůli tomu, že na vládu přišlo málo ministrů.

Nebyl tam ani ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL. Ten nesouhlasí s tím, aby byla povinná maturita z matematiky na středních zemědělských školách. Měly by se podle něj zaměřit spíš na odborné předměty.

Na Twitteru napsal, že vláda rozhodla o jeden hlas. "Tento návrh není domyšlen a je špatný," uvedl.

Z matematiky tradičně u maturity propadá nejvíc studentů. Ministerstvo školství chce zajistit kvalitnější výuku. Třeba méně studentů ve třídách nebo lepší didaktické metody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme