Ústečtí policisté se zabývají zakázkami pro Povodí Labe. Generální ředitel chce podobné případy prověřit

Policie z Ústeckého kraje prověřuje zakázky pro státní podnik Povodí Labe se sídlem v Hradci Králové. Kriminalisté si 15. listopadu vyžádali informace a dokumenty k některým obchodním případům z letech 2009 a 2018.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labe na Děčínsku (ilustrační foto) | Foto: Ganossi | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

Mluvčí Povodí Labe Hana Bendová informovala, že jde o případy, kdy dodavatelem stavebních prací a služeb byly dvě společnosti. 

„Ve stejném období pak státní podnik Povodí Labe poskytoval některé speciální služby stejným společnostem. Rozsáhlý soubor požadovaných dokumentů a informací byl předán Policii ČR v pátek 7. prosince,“ uvedla v tiskové zprávě Bendová. Podle ní si dokumenty vyžádali kriminalisté z policejního ředitelství Ústeckého kraje.

Generální ředitel Marián Šebesta vydal příkaz k prověření všech obdobných zakázek od roku 2012.

„Stanovil také speciální podmínky pro postup posuzování efektivity poskytovaných služeb, dodávek a stavebních prací v budoucnu,“ sdělila bez větších podrobností Bendová.

Povodí Labe zajišťuje péči o vodní toky a jejich údržbu, provoz vodních děl a další činnosti na území podél celého toku Labe, tedy od Trutnovska po Děčín.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme