Ústečtí policisté se zabývají zakázkami pro Povodí Labe. Generální ředitel chce podobné případy prověřit

Policie z Ústeckého kraje prověřuje zakázky pro státní podnik Povodí Labe se sídlem v Hradci Králové. Kriminalisté si 15. listopadu vyžádali informace a dokumenty k některým obchodním případům z letech 2009 a 2018.

Hradec Králové Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labe na Děčínsku (ilustrační foto)

Labe na Děčínsku (ilustrační foto) | Foto: Ganossi | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Mluvčí Povodí Labe Hana Bendová informovala, že jde o případy, kdy dodavatelem stavebních prací a služeb byly dvě společnosti. 

„Ve stejném období pak státní podnik Povodí Labe poskytoval některé speciální služby stejným společnostem. Rozsáhlý soubor požadovaných dokumentů a informací byl předán Policii ČR v pátek 7. prosince,“ uvedla v tiskové zprávě Bendová. Podle ní si dokumenty vyžádali kriminalisté z policejního ředitelství Ústeckého kraje.

Generální ředitel Marián Šebesta vydal příkaz k prověření všech obdobných zakázek od roku 2012.

„Stanovil také speciální podmínky pro postup posuzování efektivity poskytovaných služeb, dodávek a stavebních prací v budoucnu,“ sdělila bez větších podrobností Bendová.

Povodí Labe zajišťuje péči o vodní toky a jejich údržbu, provoz vodních děl a další činnosti na území podél celého toku Labe, tedy od Trutnovska po Děčín.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme