V centrále Povodí Vltavy zasahovala policie, dohlíží na ni vrchní státní zastupitelství

Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahuje na pražském Smíchově na generálním ředitelství státního podniku Povodí Vltavy. „Náš útvar dnešního dne pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci provádí úkony trestního řízení,“ řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí policie Jaroslav Ibehej.

Praha (Aktualizováno: 11:22 11. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zasahuje na Povodí Vltavy. (ilustrační snímek) | Foto: Ondřej Golis | Zdroj: iROZHLAS.cz

Petr Kubala, generální ředitel Povodí Vltavy | Foto: Povodí Vltavy, s.p.

„Já se k tomu nebudu vyjadřovat žádným způsobem,“ sdělil krátce serveru iROZHLAS.cz generální ředitel podniku Petr Kubala.

Zásah ve státním podniku serveru potvrdilo i Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. „Provádíme dozor nad úkony trestního řízení, které jsou v gesci Národní centrály proti organizovanému zločinu,“ uvedl pro iROZHLAS.cz náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár.

Zásah i v Olomouci

Policie zasahuje i v Olomouci v jedné ze stavebních firem. Mluvčí policie Ibehej Radiožurnálu potvrdil, že toto vyšetřování souvisí se stavbou protipovodňových opatření.

„Mohu pouze potvrdit, že dnes (ve středu – pozn. red.) skutečně probíhají nějaké úkony trestního řízení, které provádí Národní centrála proti organizovanému zločinu pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, ale nebudeme v této fázi řízení tu věc blíže komentovat,“ uvedl pro Radiožurnál Petr Šereda z olomouckého vrchního státního zastupitelství.

Radiožurnál oslovil Povodí Moravy s dotazem, zda se zásah v Olomouci týká zakázky spojené se stavební firmou, ve které zásah probíhal. Mluvčí Petr Chmelař řekl, že situaci nemůže komentovat. „Co můžu říct je, že práce na protipovodňové ochraně Olomouce druhé etapy budou dál pokračovat.“

Státní podnik Povodí Vltavy spravuje přes 22 tisíc kilometrů vodních toků na celkové rozloze 28 708 km². Hospodaří se 110 vodními nádržemi, devíti poldry, spravuje 21 plavebních komor na Vltavské vodní cestě a spadá pod ní 49 pohyblivých a 298 pevných jezů a 19 malých vodních elektráren.

Lukáš Řezník, Ondřej Golis, Barbora Taševská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme