Vyvalila se voda z polí a místo silnice jsme měli řeku, popisuje starostka zaplaveného Zaječova

Obec Zaječov na Berounsku zasáhly ve čtvrtek večer povodně. Starostka Irena Nezbedová (KSČM) v rozhovoru pro Radiožurnál potvrdila, že nejvyšší povodňový stupeň v obci již neplatí. Na místě jsou stále hasiči, kteří pomáhají lidem s odčerpáváním vody a uklízením. Podle starostky obce největší škodu utrpěly místní chodník a kanalizace, které se ocitly pod vodou.

Rozhovor Zaječov (Berounsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky povodní v Zaječově na Berounsku

Následky povodní v Zaječově na Berounsku | Foto: Věra Hájková | Zdroj: Český rozhlas

Paní starostko, co se přes noc změnilo? Jak to u vás nyní vypadá?
Situace se uklidnila. Po půlnoci potoky klesly zhruba o 20 centimetrů a do rána nám v nejširším korytě klesla voda tok o 2 až 2,5 metru. V současné době (před osmou hodinou) tedy budu vyhlašovat první povodňový stupeň, ale pořád jsme v pohotovosti. Po celé obci jsou hasiči, pomáhají lidem uklízet zahrady, někde se ještě čerpají domy. Čekáme, co vyvedou Brdy – jestli nám pustí další vodu nebo jak bude pršet. To se uvidí.

Zůstali lidé doma, když klesla voda, i přes to, že jste jim doporučovali evakuaci?
V 1.00 jsme věděli, že nám už klesla voda o 20 centimetrů, ale hasiči byli připraveni, kdyby začalo znovu pršet. Sledovali jsme stále radary a byli jsme připraveni na všechno.

Máte předběžný odhad škod?
Objížděla jsem obec a fotila jsem. Největší škodu máme na chodníku, tam je taková kuriozita, že tam potok vůbec neteče, ale vyvalila se tam voda z polí a místo silnice jsme měli řeku. Byl to šílený proud a ten nám kompletně rozboural chodník, pod ním je navíc vedená kanalizace, takže tam bude škoda největší.  

Jiří Chum Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme