Povodně postihly také Uherskohradišťsko

Záplavy včera postihly i Uherskohradišťsko. Po čtvrtečních povodních v okolí Valašského Meziříčí se voda v průběhu pátku přesunula i na jiná místa Zlínského kraje. Hasiči proto opět vyjížděli na pomoc ohroženým občanům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodňové škody na Novojičínsku | Foto: Josef Gabzdyl

Nejvíce zasažené obce přiblížil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček: "V sobotu voda potrápila především oblast Uherskohradišťska, kde hasiči vyjížděli do obcí Boršice u Blatnice, Korytná, Slavkov a Mařetice. Nejčastěji šlo o čerpání vody ze sklepů. Několik případů směřovalo také na pomoc při úklidu splaveného bahna a čištění komunikací."

Ve Slavkově se dokonce starosta snažil preventivně ochránit domy, které ohrožovala zvedající se hladina místního potoka. "Na místo vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči z okolí, kteří organizovali dovoz několika set pytlů a vybudování hrází před několika domy," uvedl Mitáček.

Na Jesenicku začali odstraňovat následky povodní

Na Jesenicku začaly práce s odstraňováním následků, které způsobila povodeň. Do obcí se distribuuje pitná voda, silničáři čistí komunikace a mapují nejpostiženější úseky. S jejich čištěním plánují začít v nejbližších dnech.

Několik silnic ale stále zůstává neprůjezdných například úsek mezi Bukovou a Bernarticemi, dále silnice třetí třídy směrem na Zálesí, Skorošice, Tomíkovice a Petrovice - Vojtovice. Silničářům pomáhá technika i cestáři z jiných okresů. Poškozená místa jsou označena dopravními značkami.

Na Jesenicku i v okolí Nového Jičína pomáhají odstraňovat následky povodní také vojáci, kteří využívají těžkou techniku. Podrobnosti o jejich působení přiblížil mluvčí samostatné záchranné jednotky z Olomouce Jiří Zbránek: "Hlavním úkolem je likvidace následků povodní například stržených mostů. To jsou prioritní úkoly."

Na Novojičínsku posílili kvůli rabování hlídky

Novojičínská radnice posílila kvůli náznaku rabování hlídky městské i státní policie. Ty střežily opuštěné domy v Bludovicích a Žilině. Jak v České televizi řekl místostarosta Nového Jičína Milan Šturm, problémy s rabováním řešit nemuseli.

"Hlídek se účastní městská i státní policie a můžu s radostí konstatovat, že žádný případ rabování jsme zatím na našem území nezaregistrovali."

O záplavách si můžete také přečíst:
V části Jihočeského kraje je vyhlášen stav nebezpečí
Povodně si vyžádaly už třináct obětí
Hasiči na Jesenicku našli už dvanáctou oběť povodní
Silné deště opět rozvodnily řeky v oblasti Jeseníků
S odklízením následků povodní pomáhají vojáci
Pojišťovny: Lidé by měli před úklidem po povodni zdokumentovat škody
ŘSD: Škody na silnicích po povodni budou kolem miliardy korun
Hladiny řek už na většině míst kulminovaly a začínají klesat
Počet obětí záplav na Moravě dále stoupl
Záplavy si už vyžádaly deset obětí
Třetí nejhorší povodně, vláda slíbila peníze
Moravu postihly záplavy, v Novém Jičíně si vyžádaly život jedné ženy
Záplavy budou hrozit na jihu Čech a severu Moravy do čtvrtka

Zdeňka Jílková, Ondřej Kapic, Andrea Kratinová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme