Povodně přidělaly vrásky jihočeským rybářům a rybníkářům

Milionové škody způsobily nedávné záplavy rybářům z Hluboké nad Vltavou. Velká voda odnesla především malé rybky, ale poškodila i některé stavby. Na hrázích, výpustích a podobně mají hlubočtí rybáři škody za zhruba 10 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odtok z odbahněného rybníka Mnich v Netolicích | Foto: Václav Malina

V prvně zmiňované oblasti přirovnává jednatel společnosti Rybářství Hluboká CZ Vladimír Kaiser škody ke stavu po jarních povodních před třemi lety: "Odhad škod je okolo 12 milionů korun, což bych zhruba přirovnal k jarní povodni v roce 2006. Přesnější čísla se dozvíme až při výlovech. Určité kategorie a stáří ryb máme pojištěné. Přišli jsme hlavně o mladé ročníky, takže nedostatek by se měl projevit za dva až tři roky, kdy by mladé ryby šly jako násada na tržní rybu."

Velká voda poškodila i některá vodohospodářské stavby. Jak ale dodal Vladimír Kaiser, destrukce nikde nehrozí: "Například voda rozebrala boční hráz naháněcího objektu ze Soudného potoka do rybníku Bezdrev, škoda tam je kolem osmi milionů korun. Samozřejmě škody máme zdokumentované a tam, kde je to nutné, už je spravujeme svépomocí. Jedná se většinou o rybníky menšího rozsahu a významu."

Ve Vodňanech, i když byly jednou z nejvíce postižených obcí, mají rybáři škody minimální.

Přečtěte si také:
Povodně zkomplikovaly situaci především jihočeským chovatelům ryb
Pivo může zdražit, kvůli povodním bude málo ječmene

Pavlína Fendeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme