Hladiny řek přes noc klesly. Druhý povodňový stupeň platí už jen na Novohradce

Situace na řekách, které v úterý zvedl vydatný déšť, se přes noc uklidnila. Druhý povodňový stupeň platil ve středu ráno už jen na Novohradce v Úhřeticích na Chrudimsku, hladina tam dál stoupá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varování před záplavami platí v několika regionech Vysočiny, východních Čech, jižní Moravy a Olomouckého kraje do středečního poledne, ilustrační foto | Foto: Josef Kopecký | Zdroj: Český rozhlas Pardubice

Na několika dalších místech jsou řeky na nejnižším, prvním stupni povodňové aktivity, například Svratka na stanicích Dalečín a Borovnice, Jihlava v Ptáčově nebo Chrudimka v Přemilově. Vyplývá to z aktuálních informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Varování před záplavami platí v několika regionech Vysočiny, východních Čech, jižní Moravy a Olomouckého kraje do středečního poledne.

V úterý večer vystoupal na druhý povodňový stupeň Černý potok ve Velké Kraši na Jesenicku nebo Novohradka v Luži na Chrudimsku, na dalších místech platila bdělost. Během večera a noci zvednuté hladiny na většině stanic postupně klesaly.

Na Chrudimsku platí do středečních 12.00 povodňová pohotovost s možností překročení druhého povodňového stupně. Výstraha hydrologů s nízkým stupněm nebezpečí se ve stejné době týká několika okresů v Pardubickém kraji a na Vysočině, Rychnovska v Královéhradeckém kraji, Kuřimska a Tišnovska v Jihomoravském kraji a Jesenicka v Olomouckém kraji.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme