Povodně ustávají, stavu ohrožení dosahuje jen Morava ve Strážnici

Povodně v České republice pomalu ustávají, výjimkou je jen řeka Morava na Hodonínsku. Vodohospodáři vyhlásili kolem 18. hodiny ve Strážnici třetí stupeň povodňové aktivity poté, co tam hladina stoupla na 650 centimetrů. Voda by však neměla napáchat škody, protože protéká jen mezi poli a podle předpovědi se její stav se brzy zase sníží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pivovar v Kácově na Kutnohorsku

Pivovar v Kácově na Kutnohorsku | Zdroj: ČTK

Problémy způsobila rozvodněná Morava u mostu přes silnici do Rohatce, kam voda naplavila kmeny. Navečer je museli odstraňovat hasiči.

Druhý stupeň mají vodohospodáři na řece Moravě v Lanžhotě, na Jihlavě v Ivančicích a Přibicích, na Svratce v Židlochovicích a na Křetínce v Prostředním Poříčí.

Na řece Dyji zůstává pohotovost v Podhradí, dále na odtocích z Vranovské a Znojemské přehrady a z Nových Mlýnů a také na Dyji v Ladné.

Na ústupu je už dolní tok Sázavy. V Chlístově na Havlíčkobrodsku mohli během dne odvolat třetí stupeň, ohrožení, který tam platil ještě ráno. Pohotovost dále trvá například ve Zruči nad Sázavou a v Kácově. Kvůli povodni byla dočasně uzavřena zhruba čtyřkilometrová silnice z Ledče nad Sázavou do obce Sechov.

Úrovně stavu pohotovosti dosáhla ráno také hladina Labe v Ústí a Litoměřicích, během dne ale kulminovala. V ranních hodinách byl přerušen plavební provoz na dolním Labi v úseku mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem - Střekov.

Přečtěte si podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Milan Kopp, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme