Volyňka u Sudslavic klesla na druhý povodňový stupeň. Na Vimpersku platí povodňové ohrožení

Meteorologové vyhlásili ve čtvrtek pozdě večer pro Vimpersko povodňové ohrožení s extrémním stupněm nebezpečí, které trvá do pátečních 02.00. Jihočeská říčka Volyňka u Sudslavic po velmi silné bouřce s přívalovými dešti dosáhla zhruba hodinu před půlnocí třetího povodňového stupně, později klesla na druhý. Druhý stupeň povodňové aktivity byl i na Blanici ve stanici Podedvory, nyní tam podle aktuálních údajů hydrologů platí bdělost.

Aktualizováno Vimperk (Aktualizováno: 23:41 6. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihočeská říčka Volyňka u Sudslavic po čtvrteční velmi silné bouřce s přívalovými dešti dosáhla zhruba hodinu před půlnocí třetí povodňový stupeň (ilustrační snímek) | Foto: Michael Nosek | Zdroj: Profimedia

„V důsledku intenzivních srážek byl na Volyňce v profilu Sudslavice překročen třetí stupeň povodňové aktivity,“ informoval kolem 23.00 Český hydrometeorologický ústav.

Zvýšené průtoky lze čekat i dále po toku, ale pravděpodobně už bez dosažení nejvyššího stupně povodňové aktivity.

Při povodňovém ohrožení může voda zaplavovat níže položené obydlené oblasti a komunikace, může omezit lidskou činnost a působit škody v krajině a na majetku.

Hrozí pády stromů. Lidé by se v zasažených oblastech měli vyvarovat koupání, plavání či plavby lodí v korytě řek, ani by neměli jezdit autem přes rozvodněné řeky.

Intenzivní bouřky s přívalovými srážkami i krupobitím dnes zasáhly další části republiky. Výstraha s velkým stupněm nebezpečí nadále platí pro část Jihočeského a Středočeského kraje a některé regiony Vysočiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme