Povodňová komise vyzvala regiony, aby zachovaly protipovodňová opatření

Všechny rozvodněné toky v České republice už kulminovaly. Hladiny řek a potoků klesají. Ústřední protipovodňová komise ale vyzvala regiony, aby zatím nerušily protipovodňová opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zkontrolovali hráz podniku Lovochemie v Lovosicích, zprávu o protržení hráze vyvrátili | Foto: HZS Ústeckého kraje, Pavel Pech

„Konstatovali jsme, že Vltavská kaskáda v tuto chvíli dále reguluje odtok tak, aby byla v rámci daných možností připravena na případné srážky a zároveň, aby bylo umožněno postupné snižování hladiny toků v zatopených územích,“ uvedl ministr životního prostředí a předseda Ústřední povodňové komise Tomáš Chalupa.

Dodal, že Ústřední povodňová komise zároveň doporučuje krajským povodňovým komisím v povodní zasažených územích, aby ještě zachovaly povodňová opatření ve stávajícím režimu.

„Další upřesnění vydáme na sobotním zasedání. My nadále u všech toků přepokládáme pokles,“ uvedl Chalupa.

Zvláštní pozornost je podle něj potřeba věnovat zaplaveným továrnám, především těm chemickým. „Nadále sledujeme hlavní průmyslové areály, které byly zasaženy povodní. Zatím nemáme žádnou negativní informaci,“ řekl.

Ministr doplnil, že současný stav toků Ústřední povodňová komise řeší s partnery ze sousedních zemí.

„Jsme ve spojení s našimi sousedy tak, abychom si předávali aktuální informace o vývoji jednak povodňové situace a jednak srážek v České republice a navazující důsledky v tuto chvíli tedy primárně pro Sasko,“ upřesnil.

Martin Karlík, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme