Povodňové škody sčítají i lesníci

Lesníci na Moravě mapují rozsah škod, které napáchaly povodně. Jen na území spravovaném Lesy České republiky půjde podle prvních informací o škody v řádu desítek milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozvodněná řeka Morava | Foto: Tomáš Adamec

Poničené jsou například cesty, ale také břehy řek. Potvrzuje to vedoucí odboru vodního hospodářství státního podniku Tomáš Hofmeister.

„Co se týče lesních pozemků, škody se nacházejí n krajském ředitelství Moravskoslezského kraje ve Frýdku Místku a na krajském ředitelství Zlín.“

„Na vodních tocích spočívá většina škod poškození v zatarasení kritických vodních profilů, porušení opevnění koryt vodních toků a dále je to velká erozivní síla vody, která způsobuje porušení všech příčných profilů,“ upozornil Hofmeister.

Řeky dál klesají

Hladiny moravskoslezských řek dál klesají. V kraji ale můžou dál přibývat sesuvy podmáčené půdy - jejich počet už překročil třicítku. Nejrozsáhlejší sesuv pokračuje na svahu Gírová na Jablunkovsku, kde zasahuje území 35 hektarů.

V Kunčičkách u Bašky na Frýdecko-Místecku policie uzavřela prohnutý most přes Ostravici kvůli poklesu jednoho z podmáčených pilířů. Lidé v zaplavených oblastech pokračují v úklidu povodňových škod - v Karviné jim od včerejška pomáhá první stovka vojáků.

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme