Povolební vyjednávání pokračuje i na levici

Sociální demokracie dnes pokračuje v povolebních jednáních s ostatními stranami. Po ODS a TOP 09 si pozvala zástupce komunistů. Schůzka s Věcmi veřejnými, která byla naplánovaná na včerejší odpoledne, byla zatím zrušena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby skončily a Bohuslav Sobotka (ČSSD) také odložil krční ortézu | Foto: Tomáš Adamec

Řeč by měla být o vládě a také o ustavující schůzi sněmovny, na které se volí vedení dolní komory. Jak ale Radiožurnálu potvrdil místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach, jeho strana chce na schůzce mluvit i o koaličním potenciálu komunistů:

„Vnímáme i pozici komunistické strany jako fenoménu v Poslanecké sněmovně, který de facto svojí pozicí a svými postoji a vlastně neschopností jakékoliv koalice brání vzniku levicové nebo středolevicové konstelace pro případnou koalici.“

„Protože dneska se hovoří o pravicovém vítězství, ale ono to tak zcela není, protože pravice nemá většinu,“ uvedl před dnešní schůzkou Škromach.

Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se nejspíš bude mluvit hlavně o záležitostech týkajících se vládních vyjednávání, ale také nové sněmovny:.

„Očekávám představu sociální demokracie, jak chce vyjednávat, pokud by získala mandát od pana prezidenta k sestavování vlády - to by mě zajímalo, pokud o tom dále uvažuje. A jinak samozřejmě program ustavující schůze a postup klubu sociální demokracie v ní,“ řekl Filip.

Veronika Malá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme