Povýší šéf Vězeňské služby na generálmajora? Pelikán to opět navrhl Zemanovi

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán z hnutí ANO znovu navrhl jmenovat ředitele Vězeňské služby Petra Dohnala generálmajorem. Zároveň podle informací ČTK opět usiluje o jmenování Dohnalova náměstka pro vzdělávání Simona Michailidise brigádním generálem. Povýšení obou mužů už loni v říjnu schválila vláda. Prezident Miloš Zeman však následně návrhu nevyhověl, podle spekulací kvůli Pelikánovu postoji při návštěvě dalajlamy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO)

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) | Foto: Noemi Fingerlandová | Zdroj: Český rozhlas

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nyní usiluje o to, aby prezident Petra Dohnala a Simona Michailidise jmenoval o státním svátku 8. května.

„Při výkonu funkce prokazují vysokou profesionální připravenost a všestranné praktické zkušenosti. Vězeňská služba České republiky pod jejich vedením dosahuje velmi dobrých výsledků. Dobrých výsledků dosahují i na úseku mezinárodní spolupráce s partnerskými zahraničními bezpečnostními sbory," píše v dokumentu, který má ČTK k dispozici.

Prezident Zeman odmítl povýšit šéfa Vězeňské služby Dohnala, navzdory rozhodnutí vlády

Číst článek

Z říjnového povýšení obou mužů sešlo podle některých informací v souvislosti s tím, že Pelikán na půdě Senátu po návštěvě tibetského duchovního vůdce dalajlamy otevřeně kritizoval pročínské vyjádření prezidenta a dalších ústavních činitelů.

Ministr tehdy uvedl, že je rád, že se celá země „nepřidala k politice bezpáteřního ponižování před čínskou mocností". Narážel na předchozí prohlášení Zemana, premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky a předsedů obou komor Parlamentu o tom, že schůzky politiků s dalajlamou by se neměly považovat za výraz změny oficiální politiky Česka vůči Číně.

Šestačtyřicetiletý Dohnal působí u Vězeňské služby 26 let, Pelikán u něj mimo jiné oceňuje dosažení doposud nejvyšší míry zaměstnanosti vězňů. O rok starší Michailidis má u bezpečnostního sboru 24letou praxi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme