Jeden mrtvý při střetu vězeňského autobusu a tahače s tanky. Pražský okruh je ve směru k D5 neprůjezdný

Na 19. kilometru Pražském okruhu u sjezdu na Řeporyje došlo ve čtvrtek odpoledne k nehodě, při níž zemřel člověk a 14 dalších bylo zraněno. Na místě bouraly vězeňský autobus a dvě nákladní vozidla, z čehož jedno převáželo vojenskou techniku. Vozidla začala hořet a muselo je hasit pět jednotek hasičů, požár už mají pod kontrolou. Provoz na okruhu byl nejdříve zcela zablokován, okolo 15. hodiny byl obnoven ve směru od D5.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 23:50 2. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda se stala kolem 13.00 na Pražském okruhu u sjezdu na Řeporyje ve směru na pražské Letiště Václava Havla. Autobus vězeňské služby začal po srážce s tahačem převážejícím tanky hořet. 

Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu, hasiči pak dostali požár brzy pod kontrolu a uhasili ho. Podle fotografií z místa autobus úplně shořel.

Podle záchranářů na místě zemřel jeden člověk a dalších 14 je zraněných. „Z toho jeden těžce, jeden středně a 12 lehce. Na místě zasahuje i speciální vůz Atego,“ doplnili zdravotníci na twitteru. K nehodě přiletěl také vrtulník.

V souvislosti s dopravní nehodou vyhlásili pražští záchranáři traumaplán, který ukončili ve 14.25. „Všichni pacienti jsou na cestě do nemocnic,“ uvedli zdravotníci na twitteru

Podle mluvčí Petry Kučerové je obětí nehody příslušník vězeňské služby. Všechny nezraněné vězně přepravil náhradní autobus do věznice.

V havarovaném autobusu cestovalo podle Kučerové devět odsouzených a deset příslušníků služby. Mluvčí nechtěla specifikovat, ze které věznice autobus vyjel. Podle policie žádný vězeň z autobusu neutekl.

Tanky jely z vojenského muzea ve Smržovce, jak Radiožurnálu potvrdil pracovník této instituce. Tahač je převážel na Slavnosti svobody do Plzně.

Omezení dopravy

Pražský okruh byl po srážce nejdřív zcela zablokován, ve směru od D5 byl okolo 15. hodiny otevřen. V druhém směru je ale stále uzavřený, vytvořily se kolony dlouhé několik kilometrů. Situaci navíc komplikuje dlouhodobé omezení provozu, které je v úseku kvůli opravám silnice.

Na Pražském okruhu se střetl vězeňský autobus s tahačem s tanky. Jeden člověk nehodu nepřežil. | Foto: Roman Púta | Zdroj: hasiči Praha

Policisté zatím odklání dopravu. Směr na letiště zůstával kvůli odklízení vozidel a kontrole stavu silnice uzavřený ještě ve čtvrtek hodinu před půlnocí.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan před 23.00 řekl, že torzo autobusu, jeden z tanků a tahač už byly odvezeny, zbývá ještě naložit druhý tank a podvalník. Poté budou muset silničáři zkontrolovat, zda požár vozovku nepoškodil a zda je bezpečné na ni znovu pustit auta, uvedl mluvčí.

Zároveň vyzval řidiče, aby zvolili jiné trasy a motoristy, kteří jsou na místě, aby se věnovali plně řízení a nezdržovali plynulost dopravy focením události.

dbr, sva, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme