Požár v azylovém domě na Olomoucku způsobila dětská hra se sirkami, vyplývá z šetření hasičů

Příčinou čtvrtečního požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově na Olomoucku, při kterém zemřelo jedno dítě a další člověk se zranil, byla zřejmě dětská hra s ohněm. Požár způsobil škodu za zhruba čtyři miliony korun. Hasiči z hořícího domu s devíti byty ve čtvrtek odpoledne evakuovali 20 lidí. Polovina klientů azylového domu musela být provizorně ubytována ve Šternberku.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči z hořícího domu s devíti byty ve čtvrtek odpoledne evakuovali 20 lidí. | Foto: HZS Olomouckého kraje | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

„Při tragickém požáru v Dalově zemřela jedna osoba a bohužel se jednalo o nezletilé dítě,“ řekla v pátek policejní mluvčí Irena Urbánková. Uvedla, že vyšetřovatelé hasičů a policie dopoledne důkladně prohlédnou místo požáru a poté bude oficiálně oznámena příčina požáru. Z denního hlášení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR vyplývá, že příčinou požáru byla zřejmě dětská hra s ohněm a materiální škoda je čtyři miliony korun.

Při požáru azylového domu na Olomoucku zemřel jeden člověk, dalších 20 hasiči evakuovali

Číst článek

Požár azylového domu v Dalově byl nahlášen ve čtvrtek krátce po 15.00. Na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek, kterým se podařilo oheň zlikvidovat v podvečer.

Hasiči po příjezdu zjistili, že požár zasáhl střechu a podkrovní prostor domu. „Celý objekt byl však zakouřen. Při provedeném průzkumu hasiči uvnitř objektu objevili jednu osobu bez známek života, další osoba byla při požáru zraněna,“ řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Deset evakuovaných lidí bylo umístěno do podobných zařízení v okolí, pro zbylých deset bylo zřízeno provizorní ubytování ve sportovní hale ve Šternberku. Hasiči jim ze svého skladu přivezli lehátka, přikrývky a další základní potřeby. Na místo dorazil i psycholog a pracovníci charity.

Pomoc organizuje také šternberská radnice, které azylový dům patří. Evakuovaným lidem přivezla například oblečení a jedná o zajištění náhradního ubytování. „Lidé se do zařízení vrátit nemůžou. Zhruba polovina bytů je požárem poškozena,“ řekla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme