Při požáru azylového domu na Olomoucku zemřel jeden člověk, dalších 20 hasiči evakuovali

Při požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově u Šternberka na Olomoucku ve čtvrtek odpoledne zemřel jeden člověk a další byl zraněn, řekl policejní mluvčí František Kořínek. Hasiči z hořícího domu s devíti byty evakuovali 20 lidí. Polovina klientů azylového domu musela být provizorně ubytována ve Šternberku.

Olomouc (Aktualizováno: 20:31 21. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Požár azylového domu v Dalově byl nahlášen krátce po 15:00. „Při požáru byla zraněna jedna osoba a jedna bohužel zemřela,“ řekl bez dalších podrobností Kořínek. Podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek, kterým se podařilo požár zlikvidovat v podvečer. „Evakuováno bylo 20 lidí,“ uvedla Hacsiková.

Hasiči po příjezdu zjistili, že požár zasáhl střechu a podkrovní prostor domu. „Celý objekt byl však zakouřen. Při provedeném průzkumu hasiči uvnitř objektu objevili jednu osobu bez známek života, další osoba byla při požáru zraněna,“ řekla Hacsiková.

Deset evakuovaných lidí bylo podle Hacsikové umístěno do podobných zařízení v okolí, pro zbylých deset bylo zřízeno provizorní ubytování ve sportovní hale ve Šternberku. Hasiči jim ze svého skladu přivezli lehátka, přikrývky a další základní potřeby.

„Evakuovaní ve středisku pravděpodobně přečkají dnešní noc. Společně s nimi je na místě i náš psycholog, který postiženým poskytuje postraumatickou péči. V evakuačním středisku pracují také pracovníci Charity,“ uvedla Hacsiková.

Pomoc organizuje i šternberská radnice, které azylový dům patří. „Město zajišťuje například oblečení, protože některé osoby vyběhly z domu pouze v papučích. Zítra (v pátek) okamžitě začneme řešit, jak dál. Lidé se do zařízení vrátit nemůžou. Zhruba polovina bytů je požárem poškozena,“ řekla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Šternberská radnice v pátek zřejmě osloví podobná sociální zařízení v okolí s žádostí o zajištění ubytování pro klienty azylového domu v Dalově. Příčinu požáru azylového domu budou nyní vyšetřovat hasiči spolu s policisty. „Škoda zatím nebyla vyčíslena,“ dodala Hacsiková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme