Na benzince v Českém Těšíně hoří plyn, policie evakuovala desítky lidí. Situace je pod kontrolou

Desítky lidí policie evakuovala kvůli požáru plynu, který unikal z nádrží na LPG na benzinové čerpací stanici Pap Oil v Českém Těšíně. Karvinská ulice byla uzavřena, policie zadržela jednoho člověka. Informovala o tom policejní mluvčí Karolína Bělunková. Škoda může podle hasičů dosáhnout zhruba dvou milionů. Podle mluvčího hasičů Petra Kůdely však již na místě nehrozí nebezpečí výbuchu.

Video Český Těšín (Aktualizováno: 19:28 18. 6. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na benzince v Českém Těšíně hoří plyn

Na benzince v Českém Těšíně hoří plyn | Zdroj: Český Těšín

„Na místě došlo údajně neodbornou manipulací neoprávněné osoby k požáru,“ informovalo město Český Těšín na své oficiální facebookové stránce. Policisté podle Radiožurnálu prověřují, zda nešlo o trestný čin.

„V této souvislosti byla zadržena jedna osoba, se kterou jsou nyní prováděny procesní úkony,“ uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková. Policie zadrženého ještě neobvinila. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení s trestní sazbou od tří do osmi let," řekla mluvčí. Dodala, že vyšetřovacích verzí je několik. Bližší informace k nim či osobě podezřelého policie zatím zveřejňovat nebude.

Mluvčí hasičů Petr Kůdela okolo 18:00 uvedl, že na místě už nehrozí nebezpečí výbuchu. Hasiči předběžně odhadli škodu na dva miliony korun.

Požár vypukl okolo 04:00 v areálu čerpací stanice. Plyn unikal ze dvou propojených nadzemních zásobníků o objemu deseti metrů krychlových, které byly zaplněny z 80 procent, uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Hasiči je nejprve chladili vodou, měřili teplotu a ještě v podvečer nechávali unikající plyn kontrolovaně dohořet.

"Přestalo hrozit nebezpečí výbuchu a hasiči přestali ochlazovat oba zásobníky. Jeden zásobník už nehoří, ani uvnitř, druhý dohořívá úzkým plamenem bez předchozího viditelného tlaku," uvedl v podvečer Kůdela. Jak dlouho bude plyn dohořívat, hasiči podle něj nevědí. Může to být otázka minut i hodin. Po uhašení ohně hasiči oba zásobníky dochladí tak, aby u nich mohli bez rizika pracovat vyšetřovatelé. "S ohledem na zajištění bezpečnosti po dobu požáru a jeho hašení bude muset zůstat uzavřena přilehlá komunikace," uvedl Kůdela. Z přilehlých objektů bylo podle policie evakuováno několik desítek lidí a silnice je uzavřena.

Policie evakuovala desítky lidí. „S ohledem k nastalé situaci proběhla evakuace osob i z přilehlých objektů. Bylo jich evakuováno na několik desítek,“ sdělila Bělunková. Kůdela doplnil, že evakuováni byli lidé z blízké ubytovny, další obytné budovy jsou dál.

Uzavřeno je několik set metrů Karvinské ulice od sjezdu z dálnice D48 směrem do centra Českého Těšína. Policie na místě odklání dopravu. „Nebezpečná zóna je vytyčena do vzdálenosti 50 až 100 metrů,“ řekl mluvčí hasičů Kůdela.

Policie odhaduje, že Karvinská ulice v okolí benzinky bude uzavřená do 12 hodin. 
O požáru byli hasiči informováni po čtvrté hodině ranní. Na místě zasahovalo deset jednotek.

Silvie Mikulcová, Tomáš Pika, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme