VIDEO: Na Teplicku hořel sklad munice, hasiči požár po čtyřech hodinách uhasili. Nejsou žádné oběti

Hasiči požár uhasili po čtyřech hodinách, místo budou hlídat i přes noc. Na místě už nic nevybuchuje. Podle policie oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn. Na místě bylo deset jednotek hasičů se čtrnácti vozidly. Po výbuchu byla nařízena evakuace osob do vzdálenosti 500 metrů od výbuchu. Řekl to mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

Bílina (Teplicko) (Aktualizováno: 19:05 15. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuchy se ze skladu v části Chudeřice, který má pronajatý, Pyrotechnická služba Policie ČR k uskladnění munice, začaly ozývat krátce před 13.00.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v Rádiu Impuls řekl, že požár a následný výbuch se týkal muniční kobky o rozměrech 3x3 metry, od výbuchu se vznítilo dřevo, které bylo kolem. Výbuch byl rozsahem mnohem menší než událost ve Vrběticích v roce 2014.

Ve skladu byly podle ministra výbušniny ze zneškodňovaných nábojů. V kobce, kde hořelo, bylo asi 150 kilogramů výbušniny. Trosky doletěly do vzdálenosti zhruba 300 metrů. Událost policie vyšetřuje jako zahoření munice.

Tepličtí policisté společně s @Hasičský záchranný sbor ČR zasahují u požáru pronajatého skladu v Bílině, který využívá Pyrotechnická služba PČR k uskladnění vyřazené munice. Okolí bylo evakuováno a v současnosti probíhá hašení požáru. Okolnosti vzniku budou předmětem dalšího šetření. #policiepp

14:11 – 15. 09. 2020

9 37

„Teoreticky mohlo jít o samovznícení, ale jsme na začátku. V této fázi se nedá vyloučit nic,“ řekl Hamáček. Sklady munice v ČR jsou podle něj dobře zabezpečené.

Řídící důstojník hasičů s policejními důstojníky nyní prochází požářiště. „Čekáme na pyrotechniky, kteří zkontrolují munici na místě, není potřeba provádět další opatření,“ řekl Rudolf. Na místě bylo deset jednotek hasičů se čtrnácti vozidly. „Další technika ani lidé nejsou potřeba,“ uvedl Rudolf.

Nařízena byla evakuace lidí do vzdálenosti 500 metrů od požáru. Evakuace lidí z Teplického předměstí a ulice Československé armády nakonec nutná nebyla. O požáru okamžitě informovalo obyvatele město Bílina. 

„Bohužel musím sdělit, že o existenci muničního skladu na území našeho města jsme neměli vůbec žádné zprávy, a to nejen my, ale ani bezpečnostní rada ani krizový štáb,“ řekla starostka Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO).

V Chudeřicích má výrobní závod mimo jiné sklárna AGC Automotive Czech. „Toho se událost nijak nedotkla, vyrábí bez jakéhokoliv omezení,“ řekl mluvčí společnosti Martin Jonáš.

Evakuovat se muselo 65 lidí z odloučeného pracoviště. „Na tomto pracovišti jsme byli nuceni přerušit výrobu. Nyní čekáme na další informace záchranných složek. Omezení výroby se nijak nedotkne plynulosti našich dodávek zákazníkům,“ uvedl Jonáš.

Prověřování okolností příčin vzniku požáru si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů, uvedla policie na svém twitteru. „V této souvislosti proto nebudeme poskytovat žádné další informace,“ napsala.

Omezena je doprava na vjezdu do Bíliny ve směru od Teplic. V okolí se tvoří dlouhé kolony. Objízdná trase vede přes Kostomlaty nebo Braňany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme