Hasiči mají požár skladovací haly na Břeclavsku pod kontrolou. Škoda se vyšplhá do milionů

Škodu v řádu milionů korun za sebou zřejmě zanechá požár skladovací haly v Pouzdřanech na Břeclavsku, s nímž od pátečního večera bojují hasiči. Řekl to mluvčí jihomoravských krajských hasičů Jaroslav Mikoška. Kvůli požáru hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, tedy druhý nejvyšší, který znamená zasažení většího areálu a nasazení velkého počtu jednotek. Zraněn nebyl při požáru nikdo.

Aktualizováno Pouzdřany (Aktualizováno: 0:28 29. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár haly na Břeclavsku | Zdroj: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

Krátce po půlnoci hasiči na svém twitteru informovali, že mají požár pod kontrolou. Na místě zůstávají do sobotního rána tři jednotky.

K ohni vyjížděli hasiči po 20.00. Požár zasáhl halu ve tvaru písmene L, jejíž větší část má podle Mikošky rozměry asi 15 krát 50 metrů. Část střechy haly se při požáru zřítila.

Před 22.30 hasiči s požárem stále bojovali. Kolem 23.00 už byla na místě zhruba stovka hasičů z 21 jednotek a také třeba chemická laboratoř. Za světla bude následovat rozebírání budovy, uvedl mluvčí hasičů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme