V pražské Celetné ulici hořel dům. Důvodem mohla být nedbalost při rekonstrukci

Jeden z domů hned vedle Staroměstského náměstí v centru Prahy zachvátil v pondělí požár. Na místě zasahovali hasiči, policisté i záchranka. Podle mluvčí záchranné služby Jany Poštové nebyli na místě žádní zranění.

Aktualizujeme Praha (Aktualizováno: 16:18 10. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči po druhé hodině odpolední hlásili kouř ze střechy domu v Celetné ulici v centru hlavního města. Požár nakonec zasáhl půdu domu, který stojí vedle Staroměstského náměstí.

Jednotky hasily jak zevnitř budovy, tak zvenku ze žebříku. „Na místě jsou hasiči z pěti stanic. Hoří ve střešním meziprostoru. Rozebíráme část střechy,“ informovali hasiči, kteří na místě používali také termokameru.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka po 15. hodině uvedl, že zásah bude ještě minimálně hodinu trvat, spíš déle. Uvnitř budovy nikdo nebyl. Podle prvotních zjištění požár vznikl nedbalostním jednáním při rekonstrukci domu,“ uvedla později na sociální síti X policie.

Záchranáři preventivně vyslali na místo speciální vůz Fénix, který byl vidět na Staroměstském náměstí.

„U případu požáru v ulici Celetná zasahuje speciální vůz Fénix, posádka záchranářů a inspektor. V tuto chvíli nemáme informace o tom, že by se na místě měly nacházet zraněné osoby, nicméně pořád setrváváme do ukončení zásahu,“ uvedla pro iROZHLAS.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Celetná ulice byla kvůli zásahu neprůjezdná. „Celetná zapáskovaná, z ulice je trochu vidět světlý kouř, který je i hodně cítit,“ popisoval z místa reportér Radiožurnálu Adam Bejšovec.

ako, job, bej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme