Při požáru v domě v České Lípě se šest lidí nadýchalo zplodin. Příčinou byla pravděpodobně svíčka

Hasiči v sobotu ráno likvidovali požár ve čtyřpodlažním domě v České Lípě. Šest lidí se nadýchalo škodlivin a čtyři z nich záchranná služba převezla k dalšímu ošetření do místní nemocnice. Požár pravděpodobně vznikl od zapálené svíčky v jednom z pokojů, uvedla liberecká mluvčí policie Dagmar Sochorová. Policisté podle ní požár šetří pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Česká Lípa (Aktualizováno: 16:05 9. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výše způsobené škody je stále v šetření, podle odhadu hasičů bude minimálně ve stovkách tisíc korun. Hasičům byl požár ve třetím patře bytu činžovního domu v ulici Antonína Sovy nahlášen v 6.28.

„Oheň zasáhl velkou část bytu a zcela zničil vybavení ložnice a chodby. Hasiči v silně zakouřeném prostoru zasahovali v dýchací technice a uvnitř bytu nalezli jednu osobu, kterou neprodleně vyvedli z domu a předali do péče zdravotníků,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

V domě v Plzni obývaném bezdomovci našli policisté dva mrtvé. V bytě také hořelo

Číst článek

Celkem bylo z domu evakuováno osm lidí, z toho šest potřebovalo ošetřit. „Čtyři osoby jsme převezli na centrální příjem do českolipské nemocnice k dovyšetření. Žádné popáleniny ani nic jiného vážného jsme neřešili,“ uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Do nemocnice záchranáři odvezli sanitou i obyvatelku bytu, ve kterém požár vznikl.

Požár likvidovali hasiči z šesti jednotek. Měli k dispozici sedm cisteren, výškovou techniku a evakuační autobus. „Zabránit šíření požáru se hasičům podařilo během jedné hodiny. Hasili uvnitř bytu i z venku z obou stran panelového domu. Pro rychlý odvod kouře nasadili přetlakovou ventilaci,“ dodala Bílková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme