Soud vrátil případ požáru v Českém Švýcarsku státnímu zástupci. Musí přepočítat škodu

Ústecký krajský soud vrátil státnímu zástupci obžalobu na muže, který je podezřelý ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko. Soud požaduje, aby žalobci přepočítali výši škody. Informoval o tom server Seznam Zprávy.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky požáru v Českém Švýcarsku. Na konci Pravčického dolu krajina vypadala jak z postapokalyptického filmu

Požár v Českém Švýcarsku je dosud největším lesním požárem v Česku | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Šlo o dosud největší lesní požár v Česku. Podle vyšetřovatelů ho bývalý strážce parku Jiří L. založil po pečlivém uvážení. Navíc je podezřelý i ze založení několika dalších požárů na Děčínsku. Koncem května byl obviněn a od té doby pobývá ve vazbě. Za obecné ohrožení a poškození cizí věci mu hrozí až 15 let vězení. 

Státní zástupce obžaloval muže kvůli požáru v Českém Švýcarsku. Hrozí mu až 15 let vězení

Číst článek

Seznam Zprávy zjistily z justiční databáze Infosoud, že ústecký krajský soud vrátil případ k dořešení. „Rozhodnutí soudu, že je věc vrácena k došetření, jsem už dostal do datové schránky,“ potvrdil serveru advokát Vít Pavko, který Jiřího L. zastupuje. K detailům se dále nevyjádřil.

Podle informací Seznam Zpráv se však soudu nepozdává požárem způsobená škoda, kterou státní zástupce v obžalobě vyčíslil na 350 milionů korun. Soud požaduje, aby ji přepočítal a upřesnil.

Mluvčí ústeckého krajského soudu Veronika Suchoňová uvedla, že soud se k případu, vzhledem k jeho navrácení, nebude vyjadřovat.

Požár v národním parku vypukl loni v noci na 24. července. Začalo hořet v Malinovém dole, tedy v rokli nad Hřenskem. Oheň se rozšířil a zasáhl přes 1000 hektarů. Jeho likvidace trvala 20 dní a komplikovalo ji suché počasí.

Jiří L. při výslechu vyšetřovatelům podrobně popsal, jak požár v národním parku vznikl. Uvedl, že do epicentra požáru v Malinovém dole nanosil suché klestí a dřevo a zapálil ho. Později svoji výpověď měnil, koncem listopadu jeho advokát řekl, že jeho klient trvá na tom, že požár v Českém Švýcarsku nezapálil.

ebr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme