Požár českobudějovického Intersparu způsobil škodu za 20 miliónů korun

Pět hasičských jednotek muselo dnes po desáté hodině dopoledne likvidovat požár střechy obchodního domu Interspar v Českých Budějovicích. Zhruba stovka zákazníků i zaměstnanců musela být evakuována. Požár se podařilo lokalizovat během čtvrt hodiny, nikdo nebyl zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči likvidují požár střechy supermarketu Interspar v Českých Budějovicích | Zdroj: ČTK

Oheň, který vypukl na střeše nad vchodem do obchodu, vznikl pravděpodobně při pokládání izolace na střeše supermarketu. Požár nahlásil kolemjdoucí na tísňovou linku 112. V obchodě se také spustila kouřová čidla.

Jak to vypadalo na místě dodává mluvčí jihočeského hasičského záchranného sboru Vendula Matějů: "Vzhledem k tomu, že prostor byl značně zakouřen, bylo nutné provést rozebrání části střechy, aby byl prostor odvětrán. Příčina požáru je zatím v šetření."

Podle operačního důstojníka hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Jiřího Zetka bylo požárem na střeše a následným zakouřením a zamořením prakticky zasaženo všechno kromě uzavřených lahví s vodou. "Takže všechno určitě bude nepoužitelné," dodal Zetek. Předběžné škody supermarket odhaduje na 20 milionů korun.

Pavlína Fendeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme