Hasiči bojují s požárem bývalého Dřevotvaru v Chlumci nad Cidlinou. Oheň zasáhl čtyři objekty

V Chlumci nad Cidlinou na Hradecku hoří opuštěné objekty v areálu bývalého Dřevotvaru. Oheň zasáhl tři objekty a později odpoledne se rozšířil na střechu čtvrtého. Škoda by podle předběžných odhadů mohla přesáhnout milion korun, sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Chlumec nad Cidlinou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plocha budov zasažených požárem dosáhla v neděli odpoledne asi 1000 metrů čtverečních | Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Plocha budov zasažených požárem dosáhla v neděli odpoledne asi 1000 metrů čtverečních. Hasiči vyhlásili třetí nejvyšší ze čtyř stupňů požárního poplachu. K požáru vyjeli po 15.30, příčinu ohně neznají.

Kromě hašení hořících budov hasiči také ochlazují vodou okolní budovy. „Na místě jsou potřeba hlavně velkokapacitní cisterny. V rámci výpomoci přijeli i hasiči ze Středočeského kraje,“ řekla mluvčí.

Na místo požáru hasiči vyslali 12 jednotek, přičemž spodní hranice pro třetí stupeň požárního poplachu je deset jednotek. Ze středních Čech jsou dvě jednotky.

Událost měli hasiči nahlášenou jako požár střechy v plném rozsahu. Hořící objekt je v ulici Boženy Němcové v severovýchodní části šestitisícového města.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme