Domov pro seniory v Unhošti zachvátil požár. Hasiči evakuovali 100 lidí, nikdo nebyl zraněn

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí, konkrétně 87 seniorů a 16 zaměstnanců.

Unhošť (Aktualizováno: 21:21 4. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: hasiči Praha

Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17.15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. „Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace,“ uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18.45 oheň zcela uhasili. Ve 20.00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme