Muž, který loni založil požár hal v Mladé Boleslavi, dostal sedm let vězení. Způsobil škodu 1,2 miliardy

Muž, který loni v lednu založil požár skladovacích hal v Mladé Boleslavi, byl odsouzen k sedmi letům vězení. Trest je souhrnný i za předcházející trestnou činnost, informovala v pátek Česká televize. Podle obžaloby muž způsobil škodu 1,2 miliardy korun. Případem se tento týden zabýval Krajský soud v Praze. Odsouzený i žalobce se vzdali práva na odvolání, trest je tak pravomocný.

Mladá Boleslav/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škody po požáru hal v Mladé Boleslavi

Škody po požáru hal v Mladé Boleslavi | Zdroj: Profimedia

Oheň zasáhl průmyslové prostory v mladoboleslavské části Čejetičky koncem loňského ledna. Hasiči požár zlikvidovali zhruba po 17 hodinách, nikdo nebyl zraněn.

Plameny nejvíc poničily dvě výrobní a skladovací haly firmy Grupo Antolin Turnov, která vyrábí interiérové díly pro automobilový průmysl a je dodavatelem Škoda Auto. Nedostatek dílů ovlivnil výrobu automobilky.

Policie obvinila muže, který měl založit požár hal v Mladé Boleslavi, škoda je téměř tři miliardy

Číst článek

Ze založení požáru byl loni v listopadu obviněn tehdy 35letý muž z Českolipska. Podle policie způsobil škodu téměř za tři miliardy. Při vyšetřování nakonec kriminalisté částku snížili.

„Více než deseti společnostem a dále zaměstnancům byla způsobena celková škoda přesahující 1,2 miliardy korun,“ řekl České televizi státní zástupce.

Případem se tuto středu zabýval Krajský soud v Praze. Obžalovaný, kterému hrozil za obecné ohrožení až patnáctiletý trest odnětí svobody, se k činu přiznal.

„Vzhledem k jeho postoji k trestné činnosti a prohlášení viny soud využil možnosti, kterou dává trestní zákoník, a uložil mu souhrnný trest i za další předchozí trestnou činnost v délce sedmi let do věznice s ostrahou,“ uvedl Zbyněk Vondra z dozorového Krajského státního zastupitelství v Praze.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme