V Osičnach na Kolínsku hoří letadlo a hala. Záchranáři z budovy vynesli torzo lidského těla

Jeden člověk zahynul při středečním požáru na letišti Osičiny na Kolínsku. Jak požár vznikl, zatím není jasné, existuje více variant. Zřejmě šlo o manévr ultralehkého letadla poblíž hangáru a následný pád, příčinu určí odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Oheň, který zasáhl letadlo a halu, dostali hasiči pod kontrolu, řekli policejní mluvčí Barbora Schneeweissová a mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

Kolín (Aktualizováno: 18:25 26. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K požáru zamířilo 18 hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu

K požáru zamířilo 18 hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu | Zdroj: HSZ Středočeského kraje

Hasiči k požáru vyjížděli v 15.15. Zasahovaly jich desítky, informovala mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková. 

Neznámý pachatel u Kladna oslnil laserem pilota letadla se 127 pasažéry, hrozí mu až osm let vězení

Číst článek

Požár zasáhl hangár v plném rozsahu, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř. Kolem 17.00 jej velitel snížil na druhý a část jednotek hasičů mohla odjet.

„Z budovy vynesli torzo lidského těla, záchranná služba na místo posílá koronera,“ informovala Nováková.

Totožnost mrtvého nebylo možné na místě určit. „Bude nařízena soudní pitva,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. 

Předběžný odhad škody způsobené požárem činí 11 milionů korun, z toho sedm na budově a čtyři na leteckém vybavení. 

Podle prvotních informací byl nejdříve nahlášen pád letadla, další oznámení se týkalo karambolu při přistávacím manévru.

Veškeré okolnosti prověří na místě vyšetřovatelé z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, nyní už by měli být na místě. Jak dlouho potrvá dohašování, bude záležet i na průběhu vyšetřování. Není vyloučeno, že likvidaci požáru hasiči vyhlásí až ve čtvrtek.

Zástupci Doubravčic informovali obyvatele, že kvůli možnému využití hasební vody z místního vodojemu může klesnout tlak vody. Zároveň všechny vyzvali k ohleduplnosti při průjezdu záchranných vozidel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme