Požár skladu s oblečením v pražské Písnici je pod kontrolou, dohašování potrvá až do ranních hodin

Hasiči stále zasahují a dohašují skrytá ložiska u požáru plechové haly v pražské Písnici, kde hořela obuv a oblečení. Na místě zasahovalo devět profesionálních a třináct dobrovolných jednotek hasičů, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Lehce zraněn byl pouze jeden ze zasahujících hasičů, který se hned po ošetření vrátil do služby.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 18:30 4. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasičům se plameny podařilo dostat pod kontrolu až po 15. hodině, rozšíření požáru na další objekty se podařilo zamezit. Na twitteru o tom informovali hasiči s tím, že velitel zásahu předpokládá nasazení jednotek až do středečních ranních hodin.

Jeden ze zasahujících pražských požárníků se během zásahu lehce zranil. Po ošetření se vrátil zpět do služby.

Na místo požáru dorazili také záchranáři se speciálním vozem Atego pro mimořádné situace, ale nemají informace o tom, že by se při požáru někdo zranil, popálil nebo nadýchal kouře, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Místní radnice kvůli požáru haly nedostala pokyn od magistrátu, aby obyvatelé nevětrali. „Školy a školky už jsme varovali,“ řekl Radiožurnálu místostarosta Kunratic Ivan Hýža s tím, že se požár vyskytuje mimo bytovou zástavbu.

Původně vyrazily na místo čtyři jednotky hasičů, později byly na místo povolány další posily. „Poplach byl vyhlášen i jednotkám dobrovolných hasičů a byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu,“ uvedl Kavka. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Omezení dopravy

Hustý černý kouř z hořícího skladu byl vidět kilometry daleko, lidé ho zaznamenali i v centru hlavního města. Doprava v okolí požáru je komplikovaná, policisté vyzvali řidiče, aby se místu vyhnuli.

„Nevjíždějte, prosím, do ulic Vídeňská, Kunratická spojka a dalších přilehlých komunikací. Tyto silnice jsou uzavřené a policisté zde zajišťují příjezdové trasy pro hasební techniku,“ informovali policisté na twitteru. Ve Vídeňské a na Kunratické spojce je omezen také provoz autobusů 332, 335, 337 a 339.

Poštová řekla, že vůz Atego a inspektor záchranné služby vyjeli na místo spíše z preventivních důvodů. „Zatím nemáme zprávy, že by byl někdo zraněn, popálen nebo se nadýchal zplodin,“ uvedla mluvčí záchranářů.

Podle mluvčího hasičů Martina Kavky se v hale nikdo nenecházel. „Naštěstí nemrzne a vody je dostatek. Na místě také máme chemiky, kteří monitorují okolí,“ přiblížil Radiožurnálu Kavka.

V nedaleké Libuši zažili pražští hasiči jeden z největších požárů v historii České republiky. Tržnici Sapa, kterou využívají především vietnamští obchodníci, zachvátily plameny počátkem listopadu 2008. Na likvidaci mohutného požáru se tehdy podílelo kolem 420 hasičů.

dbr, pla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme