Požár haly v Lysé nad Labem dostali hasiči v noci pod kontrolu. Čekají na příjezd vyšetřovatele

Hasiči dohašují skrytá ohniska po požáru haly výrobce kovového nábytku Kovona v Lysé nad Labem. Výrobní hala začala hořet v pondělí večer kolem 19:00. Celý zásah se podle mluvčí hasičů Vladimíry Kerekové obešel bez zranění.

Lysá nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Lysé nad Labem na Nymbursku hořela výrobní hala společnosti Kovona. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: Fotobanka ČTK

Majitel, který byl v pondělí večer na místě, odhadl škodu na více než 100 milionů korun.

Na místě jsou v úterý ráno čtyři jednotky hasičů s výškovou technikou, vyhledávají a dohašují skrytá ohniska. Na místě zůstanou až do příjezdu vyšetřovatele, který by měl na místo dorazit mezi 8:00 a 9:00. Vyšetřovatel určí příčinu vzniku požáru a upřesní škodu.

Hasiči dostali požár pod kontrolu ještě v pondělí před 23:00. Ve 2:30 v úterý ráno snížili stupeň poplachu z třetího na první.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Společnost Kovona byla založena v roce 1913, v roce 2017 zaměstnávala asi 150 lidí. Vyrábí například kovové šatní skříně, kartotéky, archivační skříně, stoly nebo police. Firma svůj nábytek také vyváží například do Německa, Francie, Belgie, skandinávských zemí nebo do Španělska, uvádí Kovona na svém webu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme