Požár haly ve Zvoli si vyžádal škodu 100 milionů. Statika budovy je narušena, hasiči nemohou dovnitř

Při požáru průmyslové haly ve Zvoli vznikla škoda asi 100 milionů korun. Oheň se nešíří mimo budovu, hasiči ale nemohou dovnitř. Zásah potrvá zřejmě celý den. Na místě je také statik, objekt je silně narušen. Dva lidé byli při požáru zraněni, jeden člověk se pohřešuje, uvedl v úterý mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Starosta obce Miroslav Stoklasa pro Radiožurnál uvedl, že hořel objekt kovovýroby a truhlárny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár výrobní haly ve Zvoli u Prahy.

Požár výrobní haly ve Zvoli u Prahy. | Foto: Ondřej Jánoška

Informaci o požáru hasiči dostali krátce před 03:00. „Hoří objekt o velikosti 70 krát 15 metrů. Lokalizaci ještě nemáme. Jednotky se snaží jednak likvidovat vlastní požár a také chránit sousední budovy, aby oheň nepřeskočil a požár se ještě nerozšířil na další objekty," uvedl v úterý dopoledne mluvčí. Uvnitř objektu jsou navíc tlakové lahve a některé explodovaly. Vzhledem k velikosti požáru hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Jak uvedla Česká televize, část haly se zřítila.

„Muž ve vážném stavu potřeboval intenzivní lékařskou péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci. Po ošetření na místě byl transportován do kladenské nemocnice. Druhá zraněná byla žena, utrpěla popáleniny prvního stupně v obličeji a na horní končetině. Po ošetření byla přepravena do vinohradské nemocnice," řekla mluvčí krajských záchranářů Petra Effenbergerová. Podle Holomčíka se jeden člověk pohřešuje. Není jasné, jestli je uvnitř objektu, nebo se nachází mimo něj. "Ten člověk ani nemusí být ve středních Čechách, jen o něm nic nevíme," uvedl Holomčík.

„Nehoří lakovna, ale část kovovýroby a truhlárna,“ zpřesnil původní informace starosta Miroslav Stoklasa (hnutí Jdeme dál) pro Radiožurnál s tím, že hoří jedna hala o velikosti 3000 metrů čtverečních. Zasažený objekt patří společnosti Intebo.

„Z důvodu požáru výrobní haly firmy je neprůjezdná oblast od hřbitova po náves. Objízdnou trasu volte přez obec, ulicí Březovskou na náves J. Štulíka. Nedoporučujeme pobyt venku a větrání," píše obec Zvole na svých stránkách.

Požár výrobní haly ve Zvoli u Prahy. | Foto: Ondřej Jánoška

ČTK, Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme