V Kroměříži hořela bývalá kotelna. Hasiči v ní našli dva mrtvé

Hasiči objevili v noci na neděli v hořící bývalé kotelně v Kroměříži dva mrtvé lidi, jedna žena skončila v nemocnici. Příčinu vzniku požáru nyní společně vyšetřují zástupci policie a hasičů. Zemřelí jsou pravděpodobně muži bez domova, kteří v objektu pravidelně přebývali. Podle předběžných odhadů způsobil oheň materiální škodu za 20 tisíc korun. Informovali o tom krajská policejní mluvčí Lenka Javorková a mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Kroměříž (Aktualizováno: 11:05 7. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči (ilustrační foto) | Foto: Milan Pacík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

„Jeden z mužů byl ročníku narození 1977, totožnost druhého zjišťujeme. Na místo byl povolán psovod se psem vycvičeným k vyhledávání akcelerantů hoření. Příčinu vzniku požáru zjišťuje kompletní kriminalistický výjezd kroměřížské policie ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů,“ řekla Javorková. 

Oznámení o požáru ve Francouzské ulici na sídlišti Zachar přijali hasiči v neděli po 03.00. Na místo vyjížděla profesionální a dobrovolná jednotka z Kroměříže. O vzniku požáru informovala hasiče žena, kterou poté převezla sanitka do nemocnice. „Během hašení nalezli v prostoru budovy dvě těla bez známek života,“ uvedl mluvčí.

Jednotky u požáru dvoupodlažní budovy zasahovaly v dýchacích přístrojích. Kromě dvou mrtvých hasiči žádné další lidi v objektu nenašli.

„Po uhašení plamenů hasiči provedli kontrolu teploty stavebních konstrukcí. Pro potřeby vyšetřování bylo potřeba řádně odvětrat vnitřní prostory. Z tohoto důvodu musela být odstraněna část prosklení v obvodové stěně. K odvětrání vnitřních prostor hasiči použili přetlakový ventilátor,“ popsal Žemlička.

Při zásahu, díky kterému se podařilo uchránit majetek za zhruba 100 tisíc korun, nebyl zraněn žádný z hasičů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme