Les na Berounsku někdo zapálil úmyslně. Na pěti místech nemohl požár vzniknout samovolně, tvrdí hasiči

Úterní požár lesa u Chodouně na Berounsku byl podle vyšetřovatele zapálen úmyslně. Na místě jsou stále hasiči, kteří požářiště procházejí a dohašují ohniska. „Na ploše téměř deseti hektarů nemohl požár na pěti místech vzniknout samovolně,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Výše škody zatím nebyla stanovena.

Chodouň (Berounsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Les zničený požárem (ilustrační foto)

Požár vznikl v úterý odpoledne, zásah komplikoval hasičům svažitý a těžko přístupný terén. „Po 21.00 byla veškerá činnost přerušena,“ dodal mluvčí.

Požár u Stříbra na Plzeňsku mají hasiči pod kontrolou, oheň napáchal milionovou škodu

Číst článek

„Celý ten terén, zhruba deset hektarů, je v prudkém srázu. Svah má převýšení kolem sta metrů. Navíc tam začaly padat stromy, které byly zasaženy požárem. Ve tmě to bylo velice rizikové místo. Nebylo možné, aby se v tom hasiči pohybovali,“ popsal Českému rozhlasu Regina Holomčík.

Do likvidace ohně se zapojily desítky hasičů a dva vrtulníky, které provedly desítky shozů vody ze speciálního vaku. Čerpací stanoviště pro vrtulníky i hasiče bylo zřízeno v obci Tmáň, kde je dost silný zdroj vody.

Ve středu dopoledne tam doutnající ohniska dohašuje 11 jednotek. Hasiči proto vyhlásili opět 2. stupeň požárního poplachu.

Včera v 16 hodin vzlétl z 24. základny dopravního letectva Kbely na žadost HZS vrtulník #W3Asokol s bambi vakem k hašení požáru lesa v Chodouni na Berounsku. #24zDL #HZS #hasici #pozar #bambivak #vrtulnik

11:05 – 22. 08. 2018

1 3

Marie Veselá, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme