Při požáru chaty v Petrově u Prahy zahynula žena, místní se k ní nedokázali prodrat kouřem

Hasiči v pátek v podvečer vyjížděli k požáru chaty v Petrově nedaleko Prahy. Z ohlášení věděli, že je uvnitř žena, ke které se lidé přes kouř nedokázali dostat. Přestože ji brzy po příjezdu vynesli ven, záchranáři už ji nedokázali pomoci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragický požár chaty v Petrově u Prahy. | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Hasiči přijali oznámení v pátek v 16:37. „Oznamovatel uvedl, že na místě jsou kouřem nadýchaní zachránci ženy, která zůstala uvnitř a nereagovala na volání,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

První cisterna dorazila na místo asi za šest minut. Velitel z místa ohlásil, že se jedná o dvoupodlažní chatu o velikosti přibližně osm krát pět metrů, která je celá zakouřená a z její části šlehají plameny.

„Hasiči v dýchací technice ihned zahájili vyhledávání osoby uvnitř chaty a současně hasili pomocí čtyř C proudů. Zásah komplikovaly nestabilní stropní konstrukce poškozené požárem. Hledaná osoba byla nalezena v druhém nadzemním podlaží a v nosítkách předána zdravotnické záchranné službě," popsal zásah mluvčí hasičů.

Přes veškerou snahu ale lékař konstatoval smrt ženy. Na místo proto přijel posttraumatický tým středočeských hasičů, který poskytl první psychickou pomoc pozůstalým. 

Příčina požáru zatím nebyla stanovena. Škoda byla předběžně majitelem vyčíslena na 3,5 milionu korun, později byla snížena na dva miliony.

cen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme