V pražské Uhříněvsi hořela hala, policie evakuovala desítky lidí. Hasiči dostali požár pod kontrolu

V pražské Uhříněvsi hořela skladovací hala o ploše 80 x 100 metrů. Během požáru se částečně zřítila. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, uvedli pražští hasiči. K požáru vyjížděli v neděli kolem 17.00, před 19.00 měli požár pod kontrolou. V pondělí ráno ještě dohašovali drogistické zboží. Podle policie bylo nutné evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 7:05 26. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár ze severozápadu | Foto: Jan Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

„Na místě zůstávají jednotky, střídáme se v dohašování, které probíhalo celou noc. V pozdních večerních hodinách jsme nechávali dohořet některé části haly. Drogistické zboží stále dohašujeme,“ řekl v pondělí ráno Radiožurnálu mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde bylo podle hasičů uskladněno drogistické zboží. Policisté na twitteru uvedli, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

Podle reportéra ČTK na místě se kvůli uzavírce začaly tvořit kolony aut a doprava v Uhříněvsi kolabovala. Kolem uzavřené oblasti u hořící haly se také shlukovali lidé, kteří chtěli požár vidět. Ředitel pražských hasičů Luděk Prudil sdělil, že lidem doporučuje, aby raději nevycházeli.

Hořící hala se částečně zřítila. Nejprve se propadla část boční stěny a následně i střešní konstrukce. Místo rovněž ze vzduchu monitoroval policejní vrtulník i dron hasičů.

Hasiči doporučili lidem v okolí z preventivních důvodů nevětrat. Na místo byla povolána chemická laboratoř. „Chemici provádí měření koncentrace škodlivin do ovzduší, respektive do obytných částí v okolí,“ doplnili. „Zatím byly naměřeny nulové hodnoty,“ řekla kolem 18.30 na místě požáru mluvčí hasičů Lucie Jelínková.

Na místě byli také záchranáři. Mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová uvedla, že ošetřovali pouze jednoho hasiče kvůli vyčerpání. Zraněn podle ní při požáru nebyl nikdo.

Kvůli požáru v Uhříněvsi hasiči postupně vyhlásili až třetí stupeň požárního poplachu. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Škoda po požáru skladovací haly v pražské Uhříněvsi byla odhadnuta na zhruba 120 milionů. Příčinu požáru dál zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme